סכיני שף מומלצים

יש כמה וכמה הבדלים בין שף לטבח, ואחד מהם הוא חוסר גמישות וחוסר התפשרות מוחלט בכל הנוגע לאיכות כלי העבודה בהם משתמשים. סכין גלובל מקצועי מומלץ לכל מי שמתעסק עם המטבח גם בצורה חובבנית. לא משנה אם אתם בשלנים חובבים, טבחים במסעדות מזון מהיר, סו-שפים במטבחים רציניים או שפים מקצועיים שמחזיקים מטבח מורכב על הכתפיים – אתם יודעים טוב מאוד שסכין לא איכותי, פשוט לא עושה את העבודה, מעכב, ואפילו מעצבן ברמה שמשפיעה על הטעם של האוכל.

אז איך בוחרים סכין, מה הסכין המתאים לי, ומה הסכין המתאים לכל סוג של עבודה, לירקות, לבשרים, לדגים וכיו"ב? במאמר זה נציע כמה סכינים מומלצים שישדרגו לכם את החיים במטבח, ויעשו את העבודה כמו שצריך.

סכין גלובל – לחתוך כמו מקצוען

סכין גלובל רב שימושית כשמה כן היא, סכין גלובלית שנועדה לחתוך הכול, או כמעט הכול. נכון, אם אתם מתמחים בבישול דגים אתם בוודאי תרצו, למשל, סכין לפילוט הדג, אבל האמת היא שסכיני שף כמו סכיני הגלובל יודעים לעשות גם את העבודה המדויקת הזו. החדות, הדיוק, העוצמה, ואפילו היופי של הסכין הופכים אותה לאחת המבוקשות ביותר בשוק. עם אחריות לכל החיים, לא פלא שאת סכיני גלובל תמצאו על מתלה הסכינים של כל השפים בישראל.

סכין משוננת של גלובל 15 ס"מ היא סכין גדולה דיו לחתוך כל דבר, כולל ירקות, פירות, וכריכים בכל גודל, כולל ג’בטות ענקיות, בחיתוך דק ומדויק, חד וללא טעויות. היא תחתוך כמו חמאה גם בכיכרות לחם עם כרום קשיח כאבן, ותעבור דרך נקניקים קשים כמו דרך מים, וכמובן, דרך אותו ירק פופולארי שהוא בכלל פרי פופולארי – העגבנייה, שתמיד דורשת קצת יותר תשומת לב.

מרבית סכיני השף נעות בין 16 ס"מ ל-20 ס"מ, וסכיני העזר יכולות להגיע גם ב 15 ס"מ. הגודל לא מחייב, אבל הסיבה שהגדלים התקבעו בצורה זו היא לא שרירותית. יש נוחות שנוצרת מיחסי הגודל והמשקל שבין גודל הלהב וגודל הידית, ובהתחשב בעובדה שיש להפעיל לחצים לעיתים, כמו בחיתוך ירקות קשים במיוחד, לחצים מאוד מינוריים כאשר עובדים עם סכין שף אמיתית.

מה עוד צריך שף?

מעבר לאותה סכין גלובל מפורסמת, ישנם עוד כמה וכמה מוצרי יסוד בסיסיים מאוד שכל שף, מתחיל או מקצועי, צריכים להביא למטבח שלהם. משחיז סכינים זו דוגמא מצוינת ומובנת מאליה, שהרי סכין צריך לתחזק, כמו כל מכשיר אחר. אם אתם רוצים לשמור על הסכין שלכם חדה כתער, תצטרכו לשמור עליה. זה מתחיל מהתנהלות נכונה – חיתוך רק על משטחי חיתוך ולעולם לא על השיש, הימנעות מגרירת הסכין לרוחב ושאר הרגלי שימוש נאותים, וממשיך עם משחיז סכינים מקצועי, שלמדתם כיצד להשתמש בו בצורה נאותה.

בנוסף, חשוב שהסירים והמחבתות שלכם יהיו ברמה הגבוהה ביותר. עדיף שיהיו מעט כלים מעולים מאשר הרבה כלים ברמה ממוצעת, אז תוודאו שאתם רוכשים לעצמכם כמה סירים ומחבתות ברמה הגבוהה ביותר, כיאה למי שאוהב לבשל.

אהבתם את התוכן? שתפו:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin